Chytrá domácnost může nabývat velice pestrých podob

Dnešní domácnosti jsou doslova zaplaceny moderními technologiemi. Spoustu věcí už nemusíte ovládat manuálně, ale můžete je řídit na dálku. Typickým příkladem je robotický vysavač, který za Vás uklidí ještě dříve, než dorazíte domů z práce. Spousta těchto výrobků šetří primárně drahocenný čas a bezpochyby i fyzické síly. Všechny tyto produkty jsou označovány, jako chytrá domácnost.

  • Chytré zásuvky
  • Chytří asistenti
  • Chytré topení

Jak vypadá chytrá domácnost?

Když je v dnešní době označováno něco jako „chytré“ znamená to, že to můžete obvykle ovládat prostřednictvím chytrého mobilního telefonu. S pomocí internetu to lze v podstatě odkudkoliv. Za pojmem chytrá domácnost se tak skrývá například chytrá žárovka. Tu lze libovolně vypínat a zapínat, měnit intenzitu osvětlení, a dokonce i její barevnost.

V podobném výčtu by šlo samozřejmě pokračovat. Nabízí se kupříkladu chytrý ovladač na vnitřní nebo venkovní rolety, chytrý termostat pro nastavení optimální teploty v interiéru nebo chytrý asistent. Jde o zvukové asistenty reagující na Vaše příkazy. Ti Vám mohou prezentovat řadu důležitých informací nebo vykonávat nejrůznější úkoly. Taková automatizovaná chytrá domácnost.

Na kolik vyjdou „chytré“ produkty do domácnosti?

Pozitivní je to, že inteligentní domácnost už není ničím cenově nedostupným. Navíc, na trhu se nachází spousta praktických výdobytků usnadňujících každodenní žití. S orientačními pořizovacími náklady Vás nyní seznámíme prostřednictvím níže uvedené tabulky.

ProduktOrientační cena
Chytrá žárovkaOd 400 Kč
Chytrý asistentOd 1 000 Kč
Chytrá meteostaniceOd 3 000 Kč
Chytrá zásuvkaOd 1 500 Kč
Chytrý termostatOd 1 100 Kč
Jaké náklady jsou spojeny s chytrou domácnost?

Vaši doposud nenápadnou domácnost můžete během velice krátkého okamžiku přetvořit na tu chytrou. Někdy to samozřejmě může vyžadovat i jisté stavební úpravy nebo dokoupení dalších produktů. V každém případě Vám odpadnou jakékoliv kabely, rozvody a ostatní věci. K ovládání na dálku nic takového není zapotřebí.

Tak co, oslovila Vás chytrá domácnost a propadnete jejímu kouzlu? Základem všeho bude domácí internetová síť, připojení k internetu a mobilní data v telefonu.