Digitální fotoaparáty nabývají nejrůznějších podob

Propadli jste kouzlu moderních technologií? Pak máte doma určitě chytré hodinky. Jestliže si navíc chcete zvěčnit své každodenní zážitky a výlety s rodinou, pořiďte si ještě digitální fotoaparáty. Ty slouží nejenom pro záznam daného okamžiku v podobě fotografie, ale také kvalitního videa. Musíte pouze vědět, jakému produktu dát přednost. Abyste se lépe vyznali v oblasti digitálních fotoaparátů, přinášíme Vám několik praktických informací.

Ujasněte si, k čemu budete fotoaparát využívat

Jestliže poptáváte digitální fotoaparáty, přemýšlejte nejprve o tom, jaké bude jejich využití. Jestliže půjde o občasné rodinné focení, asi nebudete patřit k příliš náročným zákazníkům. Opakem toho však mohou být ti, kdo se nebudou spoléhat na automatický režim a rádi by do nejmenšího detailu nastavili výslednou podobu fotografie. Pro takové jedince nejsou kompakty, nýbrž zrcadlovky.

Digitální fotoaparáty – Podle čeho vybírat?

Vedle kompaktních fotoaparátů pro nenáročné můžete vsadit také na instantní fotoaparáty, bezzrcadlovky nebo digitální zrcadlovky. Výjimkou není ani ultrazoom fotoaparát, selfie fotoaparát a profesionální technika. V následujících otázkách a odpovědích Vám prozradíme, na jaké technické parametry se zaměřit.

K čemu slouží informace o velikosti snímače?

Velikost snímače předkládá velikost pixelů. V tomto případě existuje poměrně jednoduché pravidlo. Čím více pixelů, tím více obrazových informací. Velikost snímače se pojí také s jeho rozlišením.

Jak je označována světelnost objektivu?

Ta je prezentována pod písmenem „f“. Tento údaj říká, kolik světla dokáže samotný objektiv propustit. Čím více, tím lépe.

Jakým způsobem lze stahovat fotky z fotoaparátu?

Digitální fotoaparáty nabízí nejrůznější možnosti. Jednou z nich je například datový kabel připojení k fotoaparátu. Vsadit ovšem můžete i na bezdrátové technologie v podání Wi-Fi a Bluetooth.

Jaké jiné parametry by Vás měly ještě zajímat?

Nepodceňujte například rozlišení pořizovaného videa. Zajímejte se o velikost displeje a jeho rozlišení.

Jaké příslušenství k digitálnímu fotoaparátu Vám přijde vhod?

V případě zrcadlovek to mohou být například objektivy. Vhod přijdou i stativy pro vytvoření stabilní scény.