Huawei recenze: Stojí jejich technologie za to?

Huawei Recenze

Chytré telefony Huawei

Značka Huawei si i přes komplikace na poli mobilních služeb Google stále drží své místo na trhu. Uživatelé oceňují především příznivý poměr ceny a výkonu, elegantní design a kvalitní fotoaparáty vyvíjené ve spolupráci s legendární firmou Leica. Recenze produktů Huawei se často zmiňují o intuitivním uživatelském prostředí EMUI, které je postaveno na operačním systému Android.

I když telefony Huawei v základu nenabízejí Google služby, existují způsoby, jak je doinstalovat. Mnoho uživatelů se bez nich obejde díky bohaté nabídce aplikací v obchodě AppGallery a rostoucí popularitě Huawei Mobile Services (HMS).

Než se pro nákup telefonu Huawei rozhodnete, doporučujeme pročíst si recenze od ostatních uživatelů a odborné recenze. Získáte tak komplexní přehled o jeho výhodách i nevýhodách. Nezapomeňte zohlednit vaše individuální potřeby a preference.

Notebooky a tablety

Huawei nabízí širokou škálu notebooků a tabletů, které osloví jak studenty, tak profesionály. Tyto produkty jsou známé svým elegantním designem, výkonným hardwarem a intuitivním uživatelským prostředím.

Srovnání chytrých telefonů Huawei
Funkce Huawei P50 Pro Huawei Mate 40 Pro
Displej 6.6" OLED, 120Hz 6.76" OLED, 90Hz
Procesor Snapdragon 888 4G Kirin 9000 5G
Hlavní fotoaparát 50MP + 40MP + 13MP + 64MP 50MP + 20MP + 12MP
Přední fotoaparát 13MP 13MP
Baterie 4360 mAh 4400 mAh
Cena (odhad) 20 000 Kč 18 000 Kč

V oblasti notebooků se Huawei zaměřuje na tenké a lehké modely, které jsou ideální na cesty. Vlajkovou lodí je řada MateBook, která se pyšní prémiovým zpracováním, displeji s tenkými rámečky a dlouhou výdrží baterie. Pro náročnější uživatele je tu MateBook X Pro s dotykovým displejem a dedikovanou grafickou kartou. Pro studenty a nenáročné uživatele pak Huawei nabízí cenově dostupnější modely řady MateBook D.

Tablety Huawei jsou známé svými krásnými displeji, které se skvěle hodí pro sledování filmů a hraní her. Vlajkovou lodí je řada MatePad Pro, která nabízí špičkový výkon, prémiový zvuk a podporu stylusu M-Pencil. Pro rodiny s dětmi je tu MatePad T, který je cenově dostupnější a nabízí rodičovskou kontrolu.

huawei recenze

Recenze produktů Huawei jsou obecně velmi pozitivní. Uživatelé si chválí elegantní design, kvalitní zpracování, výkonný hardware a dlouhou výdrž baterie. V oblasti softwaru se Huawei zaměřuje na vlastní ekosystém Huawei Mobile Services (HMS), který nabízí širokou škálu aplikací a služeb.

Nositelná elektronika

Značka Huawei se neomezuje jen na chytré telefony, ale nabízí i širokou škálu nositelné elektroniky. Mezi nejoblíbenější produkty patří chytré hodinky Huawei Watch, které zaujmou elegantním designem a pokročilými funkcemi pro sledování zdraví a fitness. Recenze produktů Huawei Watch vyzdvihují dlouhou výdrž baterie, přesné měření tepu a saturace kyslíku a také širokou nabídku sportovních režimů.

Dalším zajímavým produktem jsou bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds. Recenze Huawei FreeBuds chválí kvalitní zvuk, pohodlné nošení a aktivní potlačení hluku, které oceníte v rušném prostředí. Pro sportovce jsou pak ideální volbou sluchátka Huawei FreeLace s propojením za krkem, která jsou odolná proti potu a mají bezpečné uchycení i při intenzivním pohybu.

Huawei v oblasti nositelné elektroniky sází na kombinaci moderního designu, pokročilých technologií a příznivé ceny. Recenze produktů Huawei dokazují, že se značce daří oslovovat širokou škálu uživatelů, kteří hledají spolehlivé a stylové zařízení pro každodenní použití.

Audio - sluchátka a reproduktory

Huawei nabízí širokou škálu audio produktů, od dostupných sluchátek až po prémiové reproduktory. V recenzích produktů značky Huawei se často setkáváme s chválou na kvalitu zvuku v poměru k ceně.

Sluchátka Huawei FreeBuds Pro se pyšní aktivním potlačením hluku a elegantním designem. Recenze uživatelů chválí jejich pohodlné nošení a výdrž baterie. Reproduktory Huawei Sound X, vyvinuté ve spolupráci se společností Devialet, zaujmou silným a čistým zvukem. Recenzenti oceňují jejich basovou složku a 360° zvukový efekt.

Při výběru audio produktů Huawei je důležité zvážit vaše potřeby a rozpočet. Pro běžné posluchače hudby můžou být skvělou volbou cenově dostupná sluchátka. Náročnější uživatelé ocení funkce a zvukový projev prémiových modelů. Nezapomeňte si přečíst recenze a srovnání produktů před finálním rozhodnutím.

Síťové prvky - routery a modemy

Huawei se etabloval nejen na poli mobilních telefonů, ale i síťových zařízení. Jejich routery a modemy se staly populární volbou pro domácnosti i firmy. Recenze produktů značky Huawei často vyzdvihují jejich spolehlivost, výkon a příznivou cenu.

huawei recenze

Routery Huawei, jako například modely z řady Huawei WiFi AX3 nebo Huawei WiFi WS5200, se pyšní moderními technologiemi, jako je Wi-Fi 6. Ta zaručuje rychlé a stabilní připojení i v domácnostech s mnoha zařízeními. Uživatelé si pochvalují intuitivní webové rozhraní, které umožňuje snadnou konfiguraci a správu sítě.

Modemy Huawei, ať už jde o Huawei B525 nebo Huawei B315, jsou známé svou stabilitou a silným signálem. Podporují LTE sítě a některé modely dokonce i nejnovější 5G síť. Díky tomu se stávají ideální volbou pro uživatele, kteří vyžadují rychlé a spolehlivé internetové připojení i v oblastech s horším signálem.

Recenze Huawei produktů v oblasti síťových zařízení potvrzují, že se jedná o kvalitní a cenově dostupnou alternativu k zavedeným značkám.

Huawei software - EMUI, HarmonyOS

Huawei je známý nejen svými telefony, ale také vlastním softwarem. Dříve většina jejich zařízení běžela na systému Android s uživatelským rozhraním EMUI. EMUI, zkratka pro Emotion UI, přidávalo na Android nadstavbu s vlastními funkcemi a designem. Někteří uživatelé oceňovali jeho přizpůsobitelnost, jiní kritizovali jeho odlišnost od čistého Androidu.

V roce 2019 ale přišel zlom – americké sankce. Ty omezily přístup Huawei k některým technologiím, včetně Androidu. Huawei tak muselo hledat alternativu a výsledkem je HarmonyOS.

HarmonyOS je kompletně nový operační systém, který Huawei vyvíjí od základu. Není to jen další nadstavba Androidu, ale plnohodnotný systém určený pro širokou škálu zařízení – od telefonů a tabletů, přes chytré hodinky a televize, až po auta.

Přechod na HarmonyOS je pro Huawei velká sázka do budoucna. Systém je stále ve vývoji a teprve se uvidí, jak si povede v konkurenci Androidu a iOS. Uživatelské recenze na HarmonyOS jsou zatím smíšené. Někteří si chválí jeho rychlost a plynulost, jiní kritizují menší počet dostupných aplikací.

Ať už bude budoucnost HarmonyOS jakákoliv, jedno je jisté – Huawei se nevzdává a i nadále sází na vlastní software.

Fotoaparáty a objektivy Leica

Huawei a Leica navázaly spolupráci v roce 2016 s cílem zkvalitnit fotoaparáty v telefonech Huawei. Leica, proslulá svými špičkovými fotoaparáty a objektivy, přispěla svým know-how k vývoji optiky, softwaru pro zpracování obrazu a celkovému designu fotoaparátů v telefonech Huawei. Tato spolupráce vedla k výraznému zlepšení kvality fotografií pořízených telefony Huawei, zejména v oblasti ostrosti, barevné věrnosti a výkonu při slabém osvětlení.

Spolupráce s Leica se odráží v telefonech Huawei jako je řada P a Mate. Tyto telefony se pyšní objektivy Leica s vynikající světelností a pokročilými technologiemi, jako je optická stabilizace obrazu. Softwarové algoritmy vyvinuté ve spolupráci s Leica dále vylepšují výsledné fotografie a umožňují uživatelům pořizovat snímky s profesionálním vzhledem.

huawei recenze

Ačkoliv spolupráce Huawei a Leica neznamená, že by telefony Huawei měly totožné objektivy jako samostatné fotoaparáty Leica, přináší do světa mobilní fotografie značnou dávku zkušeností a inovací. Díky tomu se telefony Huawei staly populární volbou pro uživatele, kteří kladou důraz na kvalitu fotografií.

Porovnání s konkurencí

Huawei je na technologickém trhu etablovaným hráčem a jeho produkty se běžně srovnávají s konkurencí, jako jsou Samsung, Apple a Xiaomi. V oblasti mobilních telefonů jsou telefony Huawei známé svými výkonnými fotoaparáty, které jsou často vyvíjeny ve spolupráci se společností Leica. V porovnání se Samsungem nabízejí telefony Huawei srovnatelné, ne-li lepší specifikace za konkurenceschopnější ceny. Apple si udržuje silnou pozici v oblasti softwaru a ekosystému, ale telefony Huawei s operačním systémem Android oslovují uživatele, kteří preferují otevřenější platformu. Xiaomi je známé svými cenově dostupnými zařízeními a i když Huawei nabízí také dostupnější modely, jejich vlajkové lodě se cenově pohybují spíše v segmentu high-end.

V segmentu nositelných zařízení, jako jsou chytré hodinky a fitness náramky, Huawei konkuruje značkám jako Fitbit, Garmin a Apple. Hodinky Huawei vynikají dlouhou výdrží baterie a pokročilými funkcemi pro sledování zdraví a kondice. V oblasti notebooků se Huawei etabloval jako výrobce kvalitních a stylových zařízení, které se srovnávají s produkty značek jako Lenovo, HP a Dell. Huawei se zaměřuje na tenké a lehké notebooky s elegantním designem a dlouhou výdrží baterie.

Celkově lze říci, že Huawei se etabloval jako silný konkurent na trhu s technologiemi a nabízí širokou škálu produktů, které se vyznačují inovativními funkcemi, kvalitním zpracováním a konkurenceschopnými cenami.

Huawei, to je pro mě taková technologická schizofrenie. Na jednu stranu telefony s fantastickým foťákem a designem, na druhou stranu ten stín nejistoty ohledně softwaru a aktualizací.

Božena Černá

Dostupnost a ceny produktů

Dostupnost a ceny produktů Huawei se liší v závislosti na konkrétním modelu a prodejci. Obecně lze říci, že Huawei se snaží oslovit širokou škálu zákazníků a nabízí produkty v různých cenových kategoriích.

V segmentu chytrých telefonů najdeme jak cenově dostupnější modely řady Y, tak i prémiové telefony řady P a Mate. Ceny telefonů Huawei začínají na zhruba 3 000 Kč a u nejvybavenějších modelů se mohou vyšplhat až k 30 000 Kč.

huawei recenze

Kromě telefonů nabízí Huawei i další elektroniku, jako jsou notebooky, tablety, chytré hodinky nebo sluchátka. I v těchto kategoriích najdeme produkty v různých cenových relacích. Například notebooky Huawei MateBook se cenově pohybují od 15 000 Kč do 50 000 Kč v závislosti na konfiguraci.

Dostupnost produktů Huawei je v České republice velmi dobrá. Produkty této značky jsou k dostání u všech velkých prodejců elektroniky, jako jsou Alza, CZC, Datart nebo Mall.cz. Kromě kamenných prodejen je možné produkty Huawei zakoupit i online.

Celkově se produkty Huawei i nadále těší velké popularitě a to i přes komplikace, kterým značka v posledních letech čelila. Recenze produktů Huawei jsou obecně pozitivní, ať už se jedná o telefony, notebooky, sluchátka nebo chytré hodinky. Uživatelé si chválí především příznivý poměr ceny a výkonu, elegantní design a pokročilé technologické funkce.

Co se týče telefonů, Huawei se i bez služeb Google Mobile Services dokázalo prosadit a vybudovat si vlastní ekosystém s obchodem AppGallery. I když absence některých aplikací může být pro některé uživatele limitující, Huawei aktivně pracuje na rozšiřování nabídky aplikací a služeb.

V oblasti notebooků Huawei boduje především elegantním designem, kvalitními displeji a dlouhou výdrží baterie. Sluchátka Huawei FreeBuds se zase stala populární volbou díky skvělému zvuku, pohodlnému nošení a pokročilým funkcím, jako je aktivní potlačení hluku.

Závěrem lze říci, že Huawei i nadále patří mezi přední technologické značky na trhu. Recenze produktů Huawei jsou důkazem, že si značka i přes překážky dokázala udržet důvěru zákazníků a i nadále přináší inovativní a kvalitní produkty za konkurenceschopné ceny.

Publikováno: 29. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor: MarekTakac

Tagy: huawei recenze | recenze produktů značky huawei