Kolik fanoušků pojme Eden Aréna? Kapacita stadionu vás překvapí

Eden Arena Kapacita

Fotbalový chrám Slavie

Eden Arena, domov fotbalové Slavie Praha, je impozantní stavbou a chloubou pražské Letné. Stadion, pyšnící se moderním designem a špičkovým zázemím, dokáže pojmout úctyhodný počet fanoušků. Kapacita stadionu Eden Aréna se liší v závislosti na typu akce, která se na něm koná. Pro fotbalové zápasy činí kapacita 20 800 diváků, čímž se řadí mezi největší fotbalové stánky v České republice. Tato kapacita umožňuje Slavii hrát před bouřlivou kulisou vlastních fanoušků, kteří vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Během koncertů a jiných kulturních akcí se kapacita Eden Areny navyšuje až na 30 000 míst. Stadion se tak stává multifunkčním prostorem, který hostí nejen sportovní, ale i kulturní události. Eden Arena je důkazem toho, že fotbalové stadiony mohou být architektonickými skvosty a zároveň poskytovat fanouškům komfort a nezapomenutelné zážitky.

Domovské utkání

Eden Aréna, domovský stánek SK Slavia Praha, je impozantní fotbalový svatostánek s bohatou historií a elektrizující atmosférou během domácích zápasů. Kapacita stadionu Eden Aréna činí úctyhodných 20 800 diváků, což z něj dělá jeden z největších fotbalových stadionů v České republice. Tato impozantní kapacita umožňuje tisícům fanoušků fandit Slavii v důležitých zápasech a vytvářet nezapomenutelnou atmosféru. Domácí zápasy na Edenu jsou proslulé svou vášní a energií, kterou do hlediště vnáší fanoušci oblečení v červenobílých barvách. Hlasitý zpěv, choreografie a bubnování vytváří jedinečnou kulisu, která žene slávistické hráče kupředu. Kapacita Eden Arény umožňuje, aby se na důležité zápasy dostalo co nejvíce fanoušků, a vytváří tak neopakovatelnou atmosféru, která dělá z domácích zápasů Slavie nezapomenutelný zážitek.

Počet diváků

Eden Aréna, domov fotbalové Slavie a častý hostitel reprezentačních zápasů, se pyšní úctyhodnou kapacitou. Stadion pojme až 20 800 diváků, což z něj dělá jeden z největších fotbalových stánků v České republice. Tato impozantní kapacita umožňuje fanouškům vytvořit elektrizující atmosféru při důležitých zápasech. Během ligových zápasů Slavie se Eden pravidelně plní do posledního místa, což svědčí o obrovské popularitě klubu. Kapacita stadionu se však liší v závislosti na typu akce. Pro koncerty a jiné kulturní události se kapacita Eden Arény navyšuje až na 38 000 míst. Tato flexibilita dělá ze stadionu multifunkční prostor, který přitahuje nejen sportovní fanoušky, ale i milovníky hudby a zábavy. Ať už se jedná o fotbalový zápas s bouřlivou atmosférou nebo koncert světové hvězdy, Eden Aréna nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého.

Sektory stadionu

Eden Aréna, domov Slavie Praha, je impozantní stavba s kapacitou přesahující 20 000 diváků. Stadion je rozdělen do několika sektorů, z nichž každý nabízí unikátní zážitek ze zápasu. Hlavní tribuna, rozdělená na sektory A až D, poskytuje nejlepší výhled na hrací plochu a je vyhrazena pro VIP hosty a držitele permanentek. Pro fanoušky, kteří si chtějí užít bouřlivou atmosféru, jsou určeny sektory za brankami, tradičně obsazované nejvěrnějšími fanoušky domácího týmu. Sektory na protější straně stadionu, označené písmeny E až H, nabízí kompromis mezi výhledem a cenou vstupenky. Kapacita stadionu Eden Aréna se liší v závislosti na typu akce, přičemž fotbalové zápasy pojmou nejvíce diváků. Pro koncerty a jiné kulturní akce se kapacita snižuje z důvodu instalace pódia a dalších technických zařízení. Ať už si vyberete jakýkoli sektor, návštěva Eden Arény vám zaručeně nabídne nezapomenutelný sportovní zážitek.

VIP prostory

Eden Aréna nabízí exkluzivní zážitky ve svých VIP prostorách s kapacitou až 2 400 míst. Celková kapacita stadionu Eden Aréna je 20 800 diváků, ale VIP prostory poskytují nadstandardní komfort a služby pro ty, kteří hledají něco výjimečného. Vychutnejte si napínavé zápasy a koncerty z pohodlí luxusních lóží s cateringovým servisem, nebo si užijte jedinečnou atmosféru v moderních saloncích. VIP prostory Eden Arény jsou ideálním místem pro obchodní schůzky, firemní akce i soukromé oslavy.

Koncertní kapacita

Eden Arena, domov fotbalové Slavie Praha, je impozantní stavba, která se pyšní variabilní koncertní kapacitou. Ta se liší v závislosti na uspořádání pódia a využití hrací plochy. Při standardním uspořádání pro fotbalové utkání pojme stadion až 20 800 diváků. Nicméně, pro koncerty a jiné kulturní akce se tato kapacita může vyšplhat až na úctyhodných 38 000 míst. To z Eden Areny dělá největší koncertní halu pod širým nebem v České republice.

Pro dosažení maximální kapacity pro koncerty se využívá hrací plocha, na kterou se umístí pódium a prostor pro stojící diváky. Tribuny pak pojmou další tisíce fanoušků. Díky této variabilitě hostila Eden Arena v minulosti koncerty světových hvězd, jako jsou Rolling Stones, Bruce Springsteen, AC/DC nebo Rammstein. Ať už se jedná o fotbalový zápas nebo koncertní show, Eden Arena dokáže nabídnout nezapomenutelný zážitek pro tisíce návštěvníků.

Bezpečnostní opatření

Eden Aréna, domov fotbalové Slavie a častý hostitel reprezentačních zápasů, pojme 20 800 diváků. Bezpečnost fanoušků je zde na prvním místě. Stadion splňuje přísné mezinárodní standardy a pyšní se moderním kamerovým systémem s vysokým rozlišením, který pokrývá celý areál. Díky němu je zajištěn neustálý dohled a rychlá reakce na případné incidenty.

Na stadionu je přítomna početná a zkušená bezpečnostní služba, která dbá na dodržování pořádku a bezpečnosti všech návštěvníků. Před vstupem na stadion probíhají důkladné bezpečnostní kontroly, které zahrnují prohlídky osob a zavazadel. Je zakázáno vnášet na stadion nebezpečné předměty, pyrotechniku, alkohol a jiné nápoje.

Pro zajištění plynulého vstupu a výstupu fanoušků jsou k dispozici široké vstupní brány a přehledný navigační systém. V případě nouze je stadion vybaven evakuačními východy a hasicími systémy. Pro osoby se sníženou pohyblivostí jsou vyhrazena speciální místa s bezbariérovým přístupem.

Kapacita stadionu Eden Aréna a bezpečnostní opatření jsou navrženy tak, aby fanouškům poskytly nezapomenutelný a bezpečný sportovní zážitek.

Dostupnost a parkování

Eden Aréna, domov fotbalové Slavie a častý hostitel reprezentačních zápasů, se pyšní úctyhodnou kapacitou 20 800 diváků. Dostat se na stadion a z něj je poměrně snadné, ať už zvolíte MHD, auto, nebo třeba kolo. V blízkosti stadionu se nachází zastávky tramvají a autobusů, které vás dopraví do centra města i na další klíčová místa v Praze. Pro cyklisty jsou k dispozici stojany na kola. Pokud se rozhodnete pro cestu autem, počítejte s tím, že parkovací možnosti přímo u stadionu jsou omezené. Doporučujeme využít některé z parkovišť P+R na okraji Prahy a dále pokračovat metrem. Kapacita stadionu Eden Aréna zaručuje nezapomenutelnou atmosféru při každém zápase, ať už se jedná o ligový duel, pohárový thriller, nebo mezinárodní střet. Snadná dostupnost a různé možnosti dopravy pak zaručují, že si sportovní zážitek užijí fanoušci bez starostí.

Historie stadionu

Stadion, na kterém dnes sídlí SK Slavia Praha a pyšní se názvem Eden Aréna, má bohatou historii. Původní stadion, známý jako Stadion Eden, byl otevřen už v roce 1953 a sloužil Slavii dlouhá desetiletí. Bohužel, zastaralé zázemí a nevyhovující kapacita si vyžádaly radikální řešení.

V roce 2003 byl původní stadion zbourán a na jeho místě začala stavba moderního fotbalového stánku. Nová Eden Aréna, s kapacitou přesahující 20 000 diváků, byla slavnostně otevřena v květnu 2008. Tato kapacita řadí Eden Arénu mezi největší fotbalové stadiony v České republice. Stadion hostil nejen ligové zápasy Slavie, ale i mezinárodní utkání, včetně zápasů Evropské ligy a Ligy mistrů. Díky své moderní infrastruktuře a skvělé atmosféře se Eden Aréna stala jedním z nejvýznamnějších sportovních stánků v Česku.

Plány do budoucna

Vedení Synot Tip Areny, dříve známé jako Eden Aréna, se netají ambiciózními plány do budoucna. S aktuální kapacitou 20 800 diváků patří stadion mezi největší v České republice. Nicméně, rostoucí popularita fotbalu a touha po pořádání ještě prestižnějších akcí, jako jsou finále evropských pohárů, si žádají další rozvoj.

Jednou z variant, která je dlouhodobě ve hře, je navýšení kapacity stadionu. Studie ukázaly, že rozšířením stávajících tribun by bylo možné pojmout až 30 000 fanoušků. Takový krok by však s sebou nesl nutnost rozsáhlé rekonstrukce a nemalé finanční náklady.

Další oblastí, na kterou se vedení stadionu zaměřuje, je zkvalitňování služeb pro fanoušky. Modernizace zázemí, rozšíření nabídky občerstvení a zkvalitnění akustických podmínek – to jsou jen některé z bodů, které jsou v plánu. Cílem je vytvořit na stadionu prostředí, které bude pro fanoušky maximálně komfortní a atraktivní.

Kromě fotbalových zápasů by Synot Tip Aréna ráda přilákala i další kulturní a společenské akce. Koncerty světových hvězd, festivaly a kongresy – to vše by mohlo v budoucnu patřit do repertoáru stadionu.

Realizace těchto plánů je samozřejmě podmíněna řadou faktorů, včetně ekonomické situace a podpory ze strany majitelů. Nicméně, vedení stadionu je odhodláno i nadále pracovat na tom, aby Synot Tip Aréna patřila mezi nejmodernější a nejvyhledávanější stadiony ve střední Evropě.

Publikováno: 24. 06. 2024

Kategorie: sport

Autor: MarekTakac

Tagy: eden arena kapacita | kapacita stadionu eden arena