Masáže nabízí spoustu odlišných typů relaxace

Trpíte bolestí pohybového aparátu? Jste napjatí a unavení? Pak můžete zkusit pobyt v sauně nebo masáže. Právě prostřednictvím správného masírování se můžete zbavit nejrůznějších strastí a bolestí. Určitý způsob rehabilitace, který v rámci pravidelnosti přináší pozitivní výsledky. Mnohdy Vás masírování zbaví libovolných zdravotních komplikací. A jaké druhy masáží lze využít?

  • Relaxační masáž
  • Thajská masáž
  • Ajurvédská masáž
  • Lymfatická masáž

Relaxační masáž pro každého

Jestliže netrpíte konkrétními problémy a máte zájem o celkovou regeneraci těla, relaxační masáž je ideální volbou. Jedná se o klasickou masáž zaměřující se na celou fyzickou schránku. Samotný proces masírování probíhá při relaxační hudbě a zapálených svíčkách. Při masáži je na tělo nanášen olej, který může být navíc aromatický. Během této činnosti se může dostavit i poklidný spánek.

Jaké další masáže můžete vyzkoušet?

Klasická relaxační masáž je v podstatě takovým odrazovým můstkem pro mnohé jiné procedury. V následujících otázkách a odpovědích Vám představíme, jaké ostatní masáže můžete využívat. Mnohé z nich jsou zaměřeny na konkrétní partie těla.

Co přináší thajská masáž?

Původ této masáže je z názvu jasně vypovídající. Masírovací proces je mnohdy spojen s jógou a akupresurou. Protažení těla bývá svázáno s meditačními procesy. Masírovat lze celé tělo.

K čemu je vhodná Ajudrvédská masáž?

Masáž je dobrá pro stimulování konkrétních bodů na těle. Jedná se o hodně jemnou masáž, která přináší pozvolné uvolnění jednotlivých částí těla.

Na co cílí lymfatická masáž?

Prostřednictvím této masírovací techniky dochází k odstranění toxinů v těle a ke znovu nastartování správného fungování lymfy.

K čemu je využívána Breussova masáž?

Masáž cílí na odbourání problémů se zády. Typickým příkladem je uvolnění nervů, regenerace plotének a podobně. Pomoci Vám může také v okamžiku, kdy Vás brní záda.

Jak probíhají sportovní masáže?

Masáž tohoto typu má za cíl rychlou úlevu namožených svalů. Sportovní masáž je primárně zaměřena na sportovce. Přináší nejenom fyzickou, ale i psychickou úlevu.