Mobilní bankovnictví přináší plnou kontrolu nad účty

Dnešní doba nahrává možnosti ovládat spoustu věcí skrze mobilní telefon. Chytrá domácnost je toho jasným důkazem. Pod kontrolou však nemusíte mít pouze výrobky kolem Vás. Podobným způsobem lze spravovat i osobní bankovní účet. K tomu slouží mobilní bankovnictví. Bezpečná technologie, skrze níž budete mít své finance pod naprostou kontrolou.

Náhrada za internetové bankovnictví

Mobilní bankovnictví může ve své podstatě plnohodnotně nahradit internetové bankovnictví mnohdy označované jako Internet banking. Mobilní banka totiž nabízí plnohodnotné ovládání účtu od A až do Z. Navíc přehled o financích máte v podstatě kdykoliv a kdekoliv. Stačí k tomu jen připojení k internetu. Podporovány jsou oba mobilní operační systém Android a iOS.

Mobilní bankovnictví v otázkách a odpovědích

Ovládání účtu z mobilu je založeno primárně na bezpečnosti a jednoduchosti. Často je to lehčí než ovládat robotický vysavač na dálku. Využívány jsou různé bezpečnostní prvky. Mobilní bankovnictví v současnosti nabízí většina bank na trhu. Jestliže se o této technologii a jejích možnostech chcete dozvědět něco více, začtěte se do následujících otázek a odpovědí.

Jaký je nejbezpečnější způsob přihlášení?

Jsou to pochopitelně biometrické údaje. To znamená, že se můžete přihlásit buď svým obličejem nebo otiskem prstu. Výjimkou není ani zadání uživatelského jména a hesla.

Co všechno lze řešit skrze bankovnictví v mobilu?

Vedle přehledu všech transakcí je to zadávání jednotlivých příkazů odlišného typu. Pod kontrolou máte své platební karty, dokumentu, smlouvy a přidružené služby.

Co dalšího nabízí tento model bankovnictví?

Je to například oznámení o pohybu na účtu, kategorizace transakcí, multiměnové účty nebo zobrazení pinu ke kartám.

Jaké typy plateb jsou realizovatelné?

Kromě těch klasických a ručně zadávaných to mohou být QR platby, SEPA platby, ale také možnost sdílení QR kódu pro zaplacení. K placení můžete využívat i mobilní telefon jako náhradu za platební kartu.

Lze komunikovat s bankou přes mobilní bankovnictví?

Ano, mnohdy lze upotřebit okamžité chaty nebo přímých kontaktních údajů na osobního bankéře. Nechybí ani adresy nejbližších poboček Vaší banky.