Pobyt v sauně prodlouží život a zlepší zdraví

Chcete se věnovat činnosti prospěšné pro Vaše zdraví? Rádi byste měli klidný spánek a chodili spát s čistou hlavou? Pak se zaměřte na pobyt v sauně. Saunování je relaxační procedurou, která v našich končinách nabírá na obrátkách. Spousta lidí je si vědoma přínosných účinků pro tělo a mysl. Jestliže nevíte, co od sauny očekávat, začtěte se do následujících řádků.

Naučte se správně saunovat

Nejprve se zmíníme o tom, jak takový proces vlastně probíhá. Asi nikomu nemusíme představovat pobyt v sauně od začátku. Zjednodušeně řečeno budete trávit čas v prostorách s vysokou teplotou a vlhkostí, kde bude probíhat regenerace Vašeho těla. To vše s pauzami pro ochlazování těla a krátkodobou relaxaci. Bližší informace naleznete v tabulce níže.

PředmětHodnota
Doba saunování10 až 20 minut
Počet opakování3x
Celková doba relaxaceCca 2 hodiny
Teplota finské sauny60 °C až 110 °C
Jak dlouhou byste se měli oddávat saunování?

Právě u této teploty dochází k rychlému a výraznému pocení těla, při kterém se zbavujete všech nežádoucích toxinů. A nyní už se pojďme zaměřit na to, čím Vám bude pravidelný a dlouhodobý pobyt v sauně vlastně přínosem.

Pobyt v sauně posiluje primárně imunitu

Zpomalení stárnutí a zvýšená obranyschopnost těla jsou naprostou zárukou. V sauně zlepšíte svoji imunitu a odbouráte řadu dýchacích onemocnění. To platí také pro civilizační choroby. Prostřednictvím saunování budete udržovat kardiovaskulární systém v perfektní kondici a zároveň prokysličíte tělo. To má zásadní vliv na klouby a svaly. Dostatečným způsobem prokrvíte fyzickou schránku a obecně zlepšíte pohybový aparát. Pobyt v sauně je tak vhodný pro sportovce.

Dosavadním výčtem kladů však přínos sauny na lidské tělo rozhodně nekončí. Za zmínku stojí například odbourání nespavosti. Ženy ocení zmírnění potíží v přechodu. Při pobytu v sauně se připravte také na zvýšení hormonu štěstí. V zimním období Vám navíc také procedura nahradí chybějící sluníčko. Proto neváhejte a pusťte se dobrovolně do ozdravného pocení.