Posílení imunity – Prozradíme Vám, jak na to

Chcete být zdraví a vyhýbat se jakýmkoliv onemocněním? Pak pro to musíte udělat jednu důležitou věc. A tou je posílení imunity. Imunitní systém se plně promítá do obranyschopnosti těla. Čím větší zeď před nežádoucími bakteriemi vystavíte, tím lépe. O obranný štít lidského těla je však třeba náležitě pečovat a udržovat ho v kondici.

Co přispívá k posílení imunity?

Jednou z hodně důležitých věcí je například pravidelný spánek. Pokud se mu nebudete oddávat v dostatečné míře, hrozí že dojde ke snížení Vaší imunity. Reálnou představu o potřebách spánku si můžete udělat prostřednictvím níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Optimální doba spánku6 až 9 hodin
Není vhodnýSpánek nad 10 hodin
Batolata11 až 14 hodin
Děti předškolního věku10 až 13 hodin
Víte, kolik hodin byste se měli věnovat spánku?

Kromě spánku byste se měli zaměřit také na omezení příjmu alkoholu, cukru a kouření. Tyto neduhy nejenom že zhoršují spánek, ale celkovým způsobem podrývají Vaši imunitu.

Tipy na posílení imunity

V praktických radách na posílení imunity budeme samozřejmě pokračovat. Základem všeho je zdravá strava. Do těla byste měli dostávat co možná největší množství vitamínů. Typickým příkladem jsou vitamíny B, C a D. Ideálně ve formě čerstvých potravin, ovoce a zeleniny. Společně se stravou neopomínejte ani na pravidelný pohyb.  Za každou cenu se nemusí jednat o náročné pohybové aktivity. Mnohdy stačí každodenní procházky v přírodě. Po tomhle všem se určitě budete cítit lépe a zdravěji.

Špatná imunita = problémy

Pojďme se na závěr zmínit ještě o tom, co může nastat, když posílení imunity podceníte. V takový okamžik přijde na přetřes řada zdravotních obtíží. Můžete mít například problémy se spánkem. Budete se cítit dlouhodobě unavení a výjimkou nebude ani nechutenství. Špatná imunita, to mohou být i bolesti v krku, trávicí problémy nebo pomalé hojení jakýchkoliv ran. Proto nepodceňujte obranyschopnost svého těla a dodržujte všechno výše uvedené. Díky těmto radám totiž budete dlouhodobě zdraví.