Symbol telefonu ve Wordu: Jak na to?

Symbol Telefonu Word

Kopírování a Vkládání

Symbol telefonnu je v dnešní době všudypřítomný. Co ale dělat, když ho potřebujete vložit do dokumentu ve Wordu a nemůžete ho najít na klávesnici? Žádný strach, existuje hned několik způsobů, jak symbol telefonnu dostat tam, kam potřebujete.

Nejjednodušší je použít zkratku. Pro symbol telefonu 📞 stačí podržet klávesu Alt a na numerické klávesnici vyťákat 9742, poté klávesu Alt pustit. Pokud váš laptop numerickou klávesnici nemá, nezoufejte. Většinou ji lze aktivovat kombinací kláves Fn a některé z kláves F1-F12. Která to je, se liší podle výrobce.

Další možností je využít funkci "Vložit symbol". V záložce "Vložení" klikněte na "Symbol" a z rozbalovacího menu vyberte "Další symboly". Otevře se vám okno se spoustou znaků, včetně symbolů telefonu. Vyberte ten, který potřebujete, a klikněte na "Vložit".

Pro ty, co symbol telefonu používají často, je tu možnost vytvořit si vlastní klávesovou zkratku. V okně "Symbol" klikněte na tlačítko "Klávesová zkratka". V poli "Stiskněte novou klávesovou zkratku" zadejte kombinaci kláves, kterou chcete symbol telefonu vkládat. Potvrďte tlačítkem "Přiřadit" a máte hotovo.

Ať už zvolíte jakoukoliv možnost, vkládání symbolu telefonu do Wordu už pro vás bude hračka.

Klávesové Zkratky

Vkládání symbolů a speciálních znaků do dokumentů Wordu může být někdy oříšek. Co když potřebujete vložit symbol telefonu, ale nemůžete ho najít na klávesnici? Žádný strach, existuje hned několik způsobů, jak to provést.

Nejjednodušší je použít klávesovou zkratku. Pro vložení symbolu ☎️ stačí stisknout a podržet klávesu Alt, zadat číselný kód 9742 na numerické klávesnici a následně klávesu Alt uvolnit. Ujistěte se, že máte zapnutou numerickou klávesnici (Num Lock).

Pokud váš notebook nemá numerickou klávesnici, nezoufejte. Můžete využít tabulku symbolů ve Wordu. Tu najdete na kartě Vložení v sekci Symboly. Klikněte na Symbol a zvolte Další symboly. V dialogovém okně vyberte písmo, ve kterém chcete symbol zobrazit a procházejte dostupné symboly, dokud nenajdete symbol telefonu. Po jeho výběru klikněte na Vložit.

Ať už zvolíte jakoukoliv metodu, vložení symbolu telefonu do dokumentu Word je hračka.

Vložení Symbolu

Symbol telefonun je v dnešní době tak běžný, že byste si mysleli, že jeho vložení do dokumentu ve Wordu bude hračka. Někdy nás ale i ty nejjednodušší věci dokážou potrápit. Pokud si lámete hlavu nad tím, jak dostat ikonku telefonu do vašeho textu, nezoufejte! Existuje hned několik způsobů, jak to hravě zvládnout.

Nejjednodušší je využít funkci "Vložit symbol". Stačí kliknout na záložku "Vložení" a v sekci "Symboly" zvolit "Symbol" a následně "Další symboly". Otevře se vám okno se spoustou znaků, včetně ikonky telefonu. Vyberte tu správnou a klikněte na "Vložit".

symbol telefonu word

Pokud potřebujete symbol telefonu vkládat často, můžete si ho uložit do záložky "Automatické opravy". Stačí vložit symbol do dokumentu, označit ho, přejít do nastavení "Automatické opravy" a uložit si ho pod zkratkou, která vám bude vyhovovat. Pak už stačí jen napsat zkratku a stisknout mezerník – Word symbol automaticky nahradí.

Ať už zvolíte jakýkoliv způsob, věříme, že s našimi tipy bude vložení symbolu telefonu do vašeho dokumentu hračka!

Emoji Klávesnice

Emoji klávesnice se stala nepostradatelnou součástí naší online komunikace, ale co když potřebujete vložit symbol telefonu do Wordu? I když se to může zdát složité, existuje několik jednoduchých způsobů, jak to provést.

Metoda Náročnost Poznámka
Kopírování a vložení (např. z webu) Velmi snadná Závisí na dostupnosti symbolu online
Vložení symbolu Snadná Široká škála symbolů, ale může být těžké najít ten správný
Použití klávesové zkratky Střední Vyžaduje znalost specifické klávesové zkratky pro symbol telefonu

Nejjednodušší možností je zkopírovat a vložit symbol telefonu z webové stránky. Existuje mnoho stránek, které nabízejí širokou škálu symbolů a emotikonů ke kopírování. Stačí vyhledat "symbol telefonu" a zkopírovat ten, který se vám líbí. Poté ho jednoduše vložte do dokumentu Wordu.

Pokud potřebujete symbol telefonu vkládat často, můžete si ho uložit do galerie symbolů v aplikaci Word. Otevřete si dokument Wordu a klikněte na "Vložit" a poté na "Symbol". V dolní části okna klikněte na "Další symboly". V dialogovém okně "Symbol" vyhledejte symbol telefonu a klikněte na "Vložit". Symbol se zobrazí ve vašem dokumentu. Chcete-li si ho uložit do galerie symbolů, klikněte na "Automatické opravy" a poté na "Přidat".

Další možností je použít klávesovou zkratku. Stiskněte a podržte klávesu "Alt" a na numerické klávesnici zadejte kód "9742". Po uvolnění klávesy "Alt" se zobrazí symbol telefonu.

Ať už zvolíte jakoukoli metodu, vložení symbolu telefonu do Wordu je snadné a rychlé.

Speciální Znaky

Symbol telefonu, ten malý obrázek sluchátka, se může hodit vložit do dokumentu častěji, než byste čekali. Třeba do kontaktních údajů, do patičky firemního dopisu nebo do letáku s pozvánkou na telefonickou konferenci. Naštěstí existuje hned několik způsobů, jak ho do Wordu dostat.

symbol telefonu word

Nejjednodušší je využít funkci "Vložit symbol". Klikněte na kartě "Vložení" na "Symbol" a v nabídce vyberte "Další symboly". V okně, které se zobrazí, hledejte symbol telefonu. Můžete si pomoct výběrem fontu "Wingdings" nebo "Webdings", kde se často nachází více variant. Po nalezení symbolu klikněte na "Vložit" a okno zavřete.

Další možností je využít klávesovou zkratku. Pokud máte numerickou klávesnici, podržte klávesu "Alt" a zadejte kód "9742". Po uvolnění klávesy "Alt" se objeví symbol telefonu.

Pro ty, kteří často pracují s Unicode znaky, je tu i možnost vložit symbol telefonu pomocí jeho kódu. Stačí napsat "&x1F4DE;" (bez uvozovek) a Word ho automaticky převede na obrázek telefonu.

Ať už zvolíte jakýkoliv způsob, vložení symbolu telefonu do Wordu je otázkou chvilky.

ASCII Kód

ASCII kód je standardní kódování znaků pro elektronickou komunikaci. Definuje 128 znaků, které lze zobrazit na počítači, včetně písmen, číslic, interpunkčních znamének a dalších symbolů. Bohužel, symbol telefonu není součástí standardního ASCII kódu.

Pokud potřebujete vložit symbol telefonu do dokumentu Word, existuje několik možností.

Zkopírování a vložení: Nejjednodušší způsob je najít symbol telefonu na internetu nebo v jiné aplikaci, zkopírovat ho a vložit do dokumentu.

Použití klávesnice: Některé klávesnice mají symbol telefonu přímo na klávese. Zkuste podržet klávesu Alt Gr a stisknout příslušnou klávesu.

Vložení symbolu: Word nabízí širokou škálu symbolů, včetně symbolu telefonu. V záložce "Vložení" klikněte na "Symbol" a vyberte "Další symboly". V dialogovém okně vyberte písmo "Arial Unicode MS" a v seznamu symbolů vyhledejte symbol telefonu.

Kódy znaků: Každý symbol má svůj vlastní kód. Pro symbol telefonu můžete použít kód Alt+9742 (na numerické klávesnici). Podržte klávesu Alt, zadejte kód na numerické klávesnici a pusťte klávesu Alt.

Ať už zvolíte jakoukoli metodu, vložení symbolu telefonu do dokumentu Word je snadné a rychlé.

Webové Stránky se Symboly

Symbol telefonu je dnes už takřka všudypřítomný. Vidíme ho na billboardech, v časopisech a samozřejmě i na nespočtu webových stránek. Proč je tomu tak? Protože je to jednoduchý a srozumitelný symbol, který okamžitě evokuje možnost spojení. Ať už jde o restauraci, která uvádí své telefonní číslo pro rezervace, nebo o e-shop, který nabízí zákaznickou podporu, symbol telefonu jasně říká: "Zavolejte nám!".

symbol telefonu word

Vložení symbolu telefonu do dokumentu Word je otázkou několika kliknutí. Můžete využít vestavěnou mapu znaků, kde najdete nepřeberné množství symbolů, včetně telefonu. Stačí symbol zkopírovat a vložit do dokumentu. Pokud potřebujete symbol telefonu používat častěji, můžete si pro něj nastavit klávesovou zkratku.

Ať už potřebujete symbol telefonu na web nebo do dokumentu, jeho nalezení a vložení je otázkou chvilky.

Mobilní Aplikace

Symbol telefonu, ten malý obrázek sluchátka, se nám v digitálním světě hodí častěji, než by se mohlo zdát. Ať už vkládáme kontaktní informace do dokumentu, nebo jen píšeme rychlou zprávu, symbol telefonu je jasným a srozumitelným symbolem. Jak ho ale dostat do textu, když zrovna nemáme po ruce smartphone s emoji klávesnicí? Naštěstí existuje hned několik způsobů, jak vložit symbol telefonu do Wordu.

Nejjednodušší je využít funkci "Vložit symbol". V záložce "Vložení" klikněte na "Symbol" a vyberte "Další symboly". V okně, které se zobrazí, najdete nepřeberné množství znaků, včetně symbolu telefonu. Vyberte ten správný a klikněte na "Vložit".

Pokud používáte Windows, můžete symbol telefonu vložit i pomocí klávesnice. Stiskněte a podržte klávesu Alt a na numerické klávesnici zadejte kód 9742. Po uvolnění klávesy Alt se v dokumentu objeví symbol 📞.

Ať už zvolíte jakýkoli způsob, symbol telefonu bude ve vašem dokumentu jasným a srozumitelným symbolem.

Alternativní Fonty

Symbol telefonu, ten malý obrázek sluchátka, se nám v textech občas hodí. Ať už tvoříte leták s důležitými kontakty, nebo jen chcete ozvláštnit zprávu kamarádovi. Co ale dělat, když na klávesnici žádný telefon nevidíte? Neztrácejte hlavu, existuje hned několik způsobů, jak symbol telefonu do Wordu dostat.

Zapomněli jste na ikonky, které Word schovává? V záložce "Vložení" klikněte na "Symbol" a prozkoumejte nabídku. Pokud máte štěstí, najdete tam i telefon. Nezoufejte, pokud ne, existují další možnosti.

Využijte kouzlo zkratek! Stiskněte klávesu "Alt" a na numerické klávesnici zadejte kód 9742. Po uvolnění klávesy "Alt" se objeví symbol ☎.

A co takhle zkopírovat a vložit? Na internetu najdete spoustu stránek se symboly, stačí si vybrat ten správný a vložit ho do dokumentu.

Nebojte se experimentovat a najděte si způsob, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Tipy pro Rychlé Vložení

Existuje několik způsobů, jak vložit symbol telefonu do dokumentu Word. Záleží na tom, jakou klávesnici používáte a jaký způsob vám nejvíce vyhovuje.

symbol telefonu word

Nejjednodušší je použít klávesovou zkratku. Pro symbol ☎ (klasický telefon) stiskněte a podržte klávesu Alt a na numerické klávesnici zadejte 9742, poté klávesu Alt uvolněte. Pro symbol 📱 (mobilní telefon) je postup stejný, ale zadáte kód 9990.

Pokud nemáte numerickou klávesnici, můžete symbol telefonu vložit pomocí nástroje Mapa znaků. Ten najdete v nabídce Vložit > Symbol > Další symboly. V okně Mapa znaků vyberte požadovaný symbol a klikněte na Vložit.

Další možností je zkopírovat a vložit symbol telefonu z internetu. Stačí do vyhledávače zadat "symbol telefonu" a zkopírovat ho z výsledků vyhledávání.

Ať už zvolíte jakýkoli způsob, vložení symbolu telefonu do dokumentu Word je snadné a rychlé.

Publikováno: 30. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor: MarekTakac

Tagy: symbol telefonu word | jak vložit symbol telefonu do wordu