W-TEC Teneur 10: Tahle elektrická koloběžka vás dostane dál!

Elektrická Koloběžka W-Tec Teneur 10

Motor 350 W

Srdcem mnoha elektrokol je motor s výkonem 350 W. Tenhle krasavec představuje ideální kompromis mezi výkonem a výdrží baterie. S 350 W motorem si hravě poradíte s kopci i delšími trasami, aniž byste se museli bát, že vám dojde šťáva po pár kilometrech. Navíc je jízda s ním stále přirozená a vy si tak užijete ten skvělý pocit ze šlapání, jen s menší námahou.

Baterie 10 Ah

Baterie s kapacitou 10 Ah (ampérhodin) jsou stále populárnější volbou pro různá zařízení, od elektrokol a koloběžek po přenosné elektrocentrály a zahradní techniku. Tato kapacita nabízí skvělý kompromis mezi kompaktními rozměry a dostatečnou výdrží pro běžné použití. S baterií o kapacitě 10 Ah si užijete delší dojezd, více zábavy a méně starostí s častým nabíjením. Při výběru baterie je důležité zohlednit napětí (V) a typ baterie (Li-ion, olověná atd.), aby byla kompatibilní s vaším zařízením.

Dojezd 40 km

S dosahem 40 km se dostanete na většinu míst ve městě i na kratší výlety do okolí. Ať už jezdíte do práce, za zábavou nebo na nákupy, tento dojezd vám poskytne dostatek svobody bez obav z vybití baterie. Pro delší cesty je vhodné zvážit model s delším dojezdem nebo si naplánovat zastávku na dobíjení. Nezapomeňte, že dojezd se může lišit v závislosti na stylu jízdy, terénu a počasí.

Tempomat

Tempomat, někdy nazývaný také „cruise control“, je systém, který umožňuje řidiči nastavit a udržovat konstantní rychlost jízdy bez nutnosti držet nohu na plynovém pedálu. To přináší řadu výhod, jako je snížení únavy při dlouhých cestách, úspora paliva a menší pravděpodobnost překročení rychlosti. Moderní auta jsou často vybavena adaptivním tempomatem (ACC), který dokáže automaticky upravovat rychlost podle vpředu jedoucího vozidla a udržovat bezpečný odstup. Tempomat se aktivuje tlačítkem nebo páčkou na volantu, obvykle označenou ikonou tachometru se šipkou. Nastavení rychlosti se provádí pomocí dalších tlačítek nebo posuvným ovladačem.

Brzdy kotoučové

Kotoučové brzdy se staly standardem u moderních automobilů. Fungují na principu tření mezi brzdovým kotoučem a brzdovými destičkami. Při sešlápnutí brzdového pedálu se destičky přitlačí na kotouč, čímž vzniká třecí síla, která zpomaluje otáčení kola a následně i vozidla. Kotoučové brzdy se vyznačují vynikajícím brzdným účinkem, a to i za mokra. Jsou také odolnější vůči vadnutí, ke kterému dochází při přehřátí brzd. Na druhou stranu jsou kotoučové brzdy náročnější na údržbu a obvykle dražší než bubnové brzdy.

Kola 10 nafukovací

Nafukovací kola o průměru 10 palců (254 mm) jsou ideální volbou pro skládací kola, dětská kola a některé typy koloběžek. Nabízejí skvělou kombinaci kompaktních rozměrů a pohodlné jízdy. Díky menšímu průměru jsou kola lehčí a lépe se s nimi manipuluje, což oceníte zejména při přenášení nebo skladování. Zároveň poskytují dostatečnou stabilitu a ovladatelnost pro jízdu po městě i na kratší výlety. Při výběru kola 10 palců se zaměřte na materiál pláště a duše, nosnost a dezén, který by měl odpovídat terénu, ve kterém budete nejčastěji jezdit.

Displej LCD

LCD (Liquid Crystal Display) je typ plochého displeje, který využívá tekuté krystaly k zobrazování obrazu. Tyto krystaly nerostou v zemi jako křemen, ale jsou tekuté a zároveň mají vlastnosti pevných látek. Displej LCD se skládá z několika vrstev, včetně dvou polarizačních filtrů a vrstvy tekutých krystalů mezi nimi.

Když prochází světlo polarizačním filtrem, je polarizováno pouze v jednom směru. Tekuté krystaly v LCD displeji mají schopnost měnit polarizaci světla, které jimi prochází. Toho se využívá k ovládání průchodu světla skrze druhý polarizační filtr.

Změnou orientace tekutých krystalů pomocí elektrického pole lze regulovat množství světla procházejícího displejem, a tak vytvářet obraz. LCD displeje jsou energeticky úsporné a tenké, což je předurčuje k použití v široké škále zařízení, jako jsou mobilní telefony, počítačové monitory a televizory.

Aplikace mobilní

Mobilní aplikace se staly nedílnou součástí našich životů. Od sledování nejnovějších zpráv a komunikace s přáteli až po správu financí a objednávání jídla, existuje aplikace prakticky pro všechno. V České republice je obzvláště populární používání aplikací pro bankovnictví, nakupování a dopravu. Vývojáři neustále přicházejí s novými a inovativními aplikacemi, které nám usnadňují a zpříjemňují život. Je však důležité dbát na bezpečnost a stahovat aplikace pouze z důvěryhodných zdrojů, abychom chránili svá data a soukromí.