iPad Pro 2024: Revoluce na dosah ruky?

Ipad Pro 2024

Nový čip M3

Společnost Apple představila nový čip M3, který přináší významné zvýšení výkonu a energetické účinnosti.

Nový čip je vyrobený 3nm technologií a obsahuje až 24 jader CPU a 40 jader GPU. Díky tomu je M3 až o 60 % rychlejší než předchozí generace a nabízí až dvojnásobný grafický výkon.

Kromě vylepšeného výkonu se M3 může pochlubit také delší výdrží baterie. Díky energeticky úsporné architektuře a pokročilé správě napájení dokáže M3 pracovat déle na jedno nabití.

Očekává se, že první počítače s čipem M3 se na trhu objeví koncem tohoto roku.

Vylepšený displej

Nový model se chlubí výrazně vylepšeným displejem, který posouvá zážitek z používání na zcela novou úroveň. Díky použití technologie OLED nabízí displej brilantní barvy, hlubokou černou a vysoký kontrast. S maximálním jasem přesahujícím 1000 nitů je obsah na displeji perfektně čitelný i na přímém slunci. Displej je navíc vybaven ochranným sklem nejnovější generace, které je odolnější vůči poškrábání a pádům.

MagSafe konektor

MagSafe konektor byl magnetický napájecí konektor, který představila společnost Apple v roce 2006 pro své notebooky MacBook. Jeho hlavní výhodou byla bezpečnost, jelikož se při náhodném zachycení kabelu jednoduše odpojil, čímž se zabránilo pádu notebooku z pracovní plochy. Konektor MagSafe byl také navržen tak, aby se snadno připojoval a byl odolný proti opotřebení.

V roce 2015 Apple začal nahrazovat konektory MagSafe konektory USB-C ve svých noteboocích. Toto rozhodnutí bylo kontroverzní, protože mnoho uživatelů oceňovalo bezpečnost a praktičnost konektoru MagSafe. Nicméně, USB-C nabízí univerzálnější řešení, jelikož umožňuje nabíjení, přenos dat a připojení externích zařízení pomocí jediného portu.

Podpora Thunderbolt 5

Thunderbolt 5 je nejnovější verzí neuvěřitelně rychlého rozhraní pro připojení. Nabízí ohromující rychlost přenosu dat až 80 Gb/s, což je dvakrát rychlejší než předchozí generace. To znamená, že můžete přenášet obrovské soubory, jako jsou videa ve vysokém rozlišení, během několika sekund. Thunderbolt 5 také podporuje DisplayPort 2.1, takže můžete připojit monitory s rozlišením až 8K při vysoké obnovovací frekvenci. Další skvělou vlastností je možnost napájet vaše zařízení s výkonem až 180 W, takže můžete nabíjet i ty nejnáročnější notebooky.

Dostupnost a cena

Produkt je dostupný ve všech našich prodejnách a na e-shopu. Doporučená cena je 999 Kč.

Věrní zákazníci můžou produkt získat se slevou až 20 %. Sledujte naše webové stránky a sociální sítě pro akční nabídky.

Publikováno: 13. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor: MarekTakac

Tagy: ipad pro 2024 | informace o ipadu pro 2024